Všichni už se těšíme až bude všechno jako dřív, ale než to bude, tak vám budeme na tuto stránku vkládat návody a zprávy, aby nám to rychle uteklo.

Když budete chtít něco přidat pošlete to do MŠ na email a my to na stránky přidáme.

 

Děkujeme všem za pohledy, obrázky a pozdravy.

Vše už připravujeme a brzy se sejdeme.

Hlavně buďte všichni zdrávi.

                 Krásný den, milí rodiče a milé děti, 

dnes mám pro vás další soubor čtyř videí, které jsem natočila za posledních několik dní. Přiznám se, že jsem sama překvapená, kolik se toho ze mě sype. Na druhou stranu jsem si už navykla poslouchat svoji vlastní intuici, a dělám jednoduše to, co cítím jako vhodné. A věřím, že právě tato doba si točení videí vyžádala. Pokud se jimy ale cítíte zahlceni, máte jednoduchou možnost a z odběru těchto e-mailů se můžete kdykoli odhlásit. 
Věřím ale, že jsou tu tací, kteří je ocení, protože vnímám z vašich zpětných vazeb i z komentářů a reakcí na facebooku, že jsou pro velkou skupinu lidí prospěšné. 

Co vás dnes čeká? 
Tak začneme tím nejúspěšnějším z logopedie s úsměvem na doma :)

video: Jak na hlásku R - ve videu se dělím o tři věci, které já osobně považuji na hlásce R za nejpodstatnější. Jak už jste si všimli, při terapii pracuji hodně s tělem dítěte a i zde si ukážeme, co musí dítě na úrovni těla před vyslovením R pochopit. 
podívat se zde >>>


video: Režim a režim - rozpadá se vám to doma pod rukama? Možná ano, možná ne. Možná se vám ale pod rukama rozpadá příprava na logopedii. V tomto videu mluvím o tom, jak prospěšný je pravidelný režim pro dítě a jeho vývoj, ale i pro jeho motivaci ke cvičení. 
podívat se zde >>>video: Slyšet a rozlišovat - v tomto videu poodhalíme dvě funkce sluchu, které vypadají podobně, ale jsou přitom odlišné. Každá má svůj vlastní úkol, obě ale s řečí souvisí. Naučíte se jednoduchým způsobem vést dítě ke schopnosti rozlišovat zvuky od sebe a tím ho podpoříte ve vývoji správné výslovnosti.
podívat se zde >>>

A na závěr je zde jedno bonusové video, ve kterém mluvím o tom, proč je důležité navštívit logopeda poté, co se dítěti odstraní mandličky. Protože je to téma, které se často neozývá a přitom je velmi důležité. Jinak totiž po odstranění mandlí a necvičení ochablých svalů může dítě zcela zbytečně skončit časem na ortodoncii a dostat na rovnátka. Proč, to se dozvíte ve videu. 
podívat se zde >>>


Mějte krásné dny a dejte mi vědět, které video pro vás bylo přínosné. Zpětné vazby není nikdy dost. 
Martina

Co vám mohu nabídnout k videím z našeho e-shopu? 
Například pracovní sešit na hlásku R, ale také pexeso, domino i slovník. Vše najdete zde: Sešit je nyní ve slevové akci o 30% levněji. 


www.logopediesusmevem.cz
www.celostnikomunikace.cz

Líbí se vám videa a chcete je sledovat live?
Další videa sledujte na facebookové stránce LOGOPEDIE S ÚSMĚVEM ZDE.
Sledovat můžete také na youtube kanále LOGOPEDIE S ÚSMĚVEM ZDE.

 


 
Tento email byl odeslán na adresu mshusnikova2076@seznam.cz

                                                                            Zdravíme ze ZAHRÁDKY

 

Pomocník pro rodiny s dětmi při společném trávení času  - předškoláci
Pedagogicko - psychologická poradna spustila web: 

https://spoludoma.cz/home/predskolaci.

 Krásný den, milí rodiče a milé děti, 
dnes mám pro vás soubor videí, které jsem natočila za posledních několik dní. Trochu se s nimi roztrhl pytel a nechci vám zanášet e-mailovou schránku a tak jsem se rozhodla, že je budu posílat v balíčcích po více videích. 
Věřím, že vám to bude více vyhovovat. 

video č.16. Křížové pohyby - mozek a komunikace - naučíte se techniku, která podporuje komunikaci mezi oběma polovinami mozku a zároveň prospívá lateralizaci, tedy strannosti těla. Doporučuji pro děti od 4 let, děti s vývojovou dysfázií, opožděným vývojem řeči, mentálním postižením nebo autismem. 
podívat se zde >>>video č.17 Jak se učí náš mozek a proč je důležité OPAKOVÁNÍ- názorná ukázka toho, jak náš mozek funguje a motivace k tomu, abyste trénovali pravidelně. Proč se to pekelně vyplácí se dozvíte ve videu a možná také zjistíte, proč terapie nepostupuje, jak byste si přáli. 
podívat se zde >>>
video č.18 Zrcadlení - jednoduchá technika pro batolata, která si dávají na čas se slovíčky - dozvíte se o mocné technice, která uvolňuje tlak, přináší znovu radost do společného času s dítětem, které nemluví a učí dítě přesně to, co po něm chcete, napodobovat.
podívat se zde >>>


video č.19 Zrakové vnímání - příprava na psaní, tvary písmen - v tomto videu se podělím o moc prima jednoduchou aktivitu pro předškoláky, kteří se chystají na učení písmenek. K nim je potřeba zvládnout nejen prosotorové vnímání, ale také abstraktní tvary a pojmy, které je vyjadřují. Pokud máte doma předškoláka, tak si to určitě pusťte.
podívat se zde >>>


Mějte krásné dny a dejte mi vědět, které video pro vás bylo přínosné. Zpětné vazby není nikdy dost. 
Martina
www.logopediesusmevem.cz
www.celostnikomunikace.cz

Líbí se vám videa a chcete je sledovat live?
Další videa sledujte na facebookové stránce LOGOPEDIE S ÚSMĚVEM ZDE.
Sledovat můžete také na youtube kanále LOGOPEDIE S ÚSMĚVEM ZDE.
Logopedie na doma - výslovnost a sluchové vnímání - ebooky pro práci s dětmi doma v době karantény seženete zde

 


 
 

 

 

 

Vážení, 

moc rádi bychom Vás pozvali k online videím pro děti s americkým jazzmanem a držitelem ceny Grammy Oranem Etkinem. 

Na tomto odkaze naleznete bližší informace kdo Oran Etkin je a na co se můžete s dětmi těšit. 

První, již zveřejněné video je tutoriálem k výrobě nástrojů, které mohou děti využít právě při zapojení se do tří pro ně chystaných videí. Od pondělí 20.4. budeme zveřejňovat celkem 3 lekce s Oranem Etkinem, a to každé pondělí v 15.00 hodin.  Videa najdete na našem Facebooku a Youtube

Velmi ráda bych Vás poprosila o sdílení s rodiči žáků vaší školy, blízkými či známými. Za jakékoliv šíření budeme velmi vděčni. Věříme, že rodiče s dětmi videa s Oranem Etkinem rádi využijí. 

Děkuji za Váš čas a přeji krásné dny. 

S pozdravem

Anežka Nováková
  Abysme se nenudili

 

Krásný den, milí rodiče, 

je možné, že si čas se svými dětmi užíváte. Je ale také možné, že jsou dny, kdy to na vás jednoduše padá. I já takové mám, všichni jsme jen lidé a opakovat si, co chceme ve vztahu s dítětem zažít, je právě v takových dnech důležité. 

A proto vám posílám tyto myšlenky, na kterých já sama stavím svůj rodičovský, terapeutický ale především lidský přístup. 

Mějte se doma laskavě
Martina

Video si pusťte kliknutím na obrázek nebo zde - délka je 1:56min

 

matařská škola